Otvorenie školského roka 2014/2015 | Beseda k 70. výročiu SNP | Divadelné predstavenie | S vetrom opreteky | Účelové cvičenie | Pobyt v prírode | BURZA SŠ | Jeseň pani bohatá | Posedenie so starkými | Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas | Jesenná exkurzia Košice | Deň Jablka | DOD v Poltári | Pasovačka prvákov | Športové popoludnie | Okresné kolo v stolnom tenise | Zápis do 1. ročníka | Tvorivé dielne | Pochovávanie basy | Hry na snehu | Karneval | Hviezdoslavov Kubín | Geografická olympiáda | Čo ja viem | Výchovný koncert - O zlatej rybke | Škola v prírode - Látky | Návšteva knižnice v Rimavských Zalužanoch | Deň Zeme | Futbal | Divadelné predstavenie - O psíčkovi | MDD | Moje povolanie

Šk. rok 2014/2015

Návšteva knižnice v Rimavských Zalužanoch

Zima sa s nami pomaly lúči a prichádza jarné obdobie, ktoré začína mesiacom marec. Práve tento mesiac je známy ako mesiac KNIHY. Naše deti majú ku knižkám veľmi blízko, veď si z nich každý deň prečítame peknú rozprávku, či príbeh. Preto sme sa vybrali navštíviť obecnú knižnicu, aby deti mali predstavu, koľko kníh sa v nej ukrýva a keď sa naučia v škole čítať, práve na tomto mieste si môžu knihy požičiavať. Teta z knižnice nám porozprávala napríklad aj to, že je tu viac ako 11 000 kníh rôznych žánrov. Deti samozrejme najviac zaujali detské knihy - teda rozprávkové. Tieto si mali možnosť aj prezrieť a poprechádzať sa po celej knižnici. Pri odchode dostali sladkú odmenu a za to zarecitovali tete Magde peknú báseň.