Otvorenie školského roka 2014/2015 | Beseda k 70. výročiu SNP | Divadelné predstavenie | S vetrom opreteky | Účelové cvičenie | Pobyt v prírode | BURZA SŠ | Jeseň pani bohatá | Posedenie so starkými | Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas | Jesenná exkurzia Košice | Deň Jablka | DOD v Poltári | Pasovačka prvákov | Športové popoludnie | Okresné kolo v stolnom tenise | Zápis do 1. ročníka | Tvorivé dielne | Pochovávanie basy | Hry na snehu | Karneval | Hviezdoslavov Kubín | Geografická olympiáda | Čo ja viem | Výchovný koncert - O zlatej rybke | Škola v prírode - Látky | Návšteva knižnice v Rimavských Zalužanoch | Deň Zeme | Futbal | Divadelné predstavenie - O psíčkovi | MDD | Moje povolanie

Šk. rok 2014/2015

DOD v Poltári

Deň pred jesennými prázdninami 29. 10. 2014 deviataci s pani výchovnou poradkyňou využili možnosť navštíviť Strednú školu v Poltári. Bolo  to v rámci Dňa otvorených dverí. Autobus pre nás prišiel s malým oneskorením. Na nádvorí školy, ktoré bolo vyzdobené a hrala hudba sa žiaci rozdelili do skupín podľa škôl. Odborní pedagógovia a majstri  odborného výcviku ich previedli po odborných učebniach a praktických prevádzkach. Na školskom dvore si žiaci pozreli a vyskúšali vozovú techniku, povozili sa na koňoch z neďalekého ranča. Študenti im predviedli aj prácu pilčíkov s motorovou pílou. Táto škola vyučuje žiakov v 4 ročnom štúdiu, kde patria aj gymnazisti. V 3 ročnom učebnom odbore poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka, strojárstvo a ostatná kovospracujúca výroba a potravinárstvo. Nižšie končiaci žiaci majú možnosť pokračovať v dvojročnom učebnom odbore. Žiakom sa exkurzia páčila a možno sa niekto rozhodne v nej pokračovať po skončení základnej školy.